Aurea Roma. Slovarček, 3. izdaja, 4. natis

Avtor: Breda Čop
Latinsko-slovenski in slovensko-latinski slovarček je dopolnilo učbenika Aurea Roma za začetni pouk latinščine. Besedila lekcij so izbrana na podlagi rimske zgodovine od njenih začetkov (doba kraljev) do konca republike. Tako se študent uči temelje latinskega jezika ob spoznavanju virov za rimsko republikansko zgodovino, snov pa ponovi z vajami, ki govorijo o rimski književnosti, o realijah rimske civilizacije in o glavnih elementih izobrazbe v republikanskem Rimu. Lekcije so v prvem delu prirejeni teksti rimskih avtorjev, v drugem delu pa originalna latinska besedila. V učbeniku so dodane tudi najosnovnejše slovnične preglednice.

Leto izida: 2022

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje