Čas za slovenščino 2. Učbenik za začetno učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika za najstnike

Urednik: Damjana Kern, Mihaela Knez, Tjaša Alič
Avtor: Damjana Kern, Katja Kralj, Mihaela Knez, Matej Klemen, Tjaša Alič
Učbeniški komplet Čas za slovenščino 2 je namenjen mladostnikom od dvanajstega do osemnajstega leta starosti, ki so v učenju slovenščine začetniki. Primeren je predvsem za učence oz. učenke in dijake oz. dijakinje, ki se s slovenščino prvič srečujejo pri svojem rednem šolanju v slovenskih ali dvojezičnih šolah v Sloveniji in zamejstvu ali pa so se intenzivnega začetnega učenja slovenščine lotili v sobotnih šolah in oddelkih dopolnilnega pouka slovenskega jezika in kulture v tujini. Učbeniški komplet sestavljata učbenik in delovni zvezek. Namenjen je za delo z učiteljem. Uporabnike naj bi pripeljal do ravni A2, kar pomeni, da naj bi bili ti po predelanem gradivu sposobni razumeti preprosta besedila, če gre za krajša in linearna zapisana besedila oz. če so besedila povedana počasi in razločno ter se nanašajo na najbolj temeljne stvari (npr. osnovne osebne in družinske podatke, neposredno življenjsko okolje, trenutne potrebe), ter s preprostimi izrazi in enostavnimi povedmi taka besedila tudi tvoriti.

Leto izida: 2023

Zbirka: Učbeniki za učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani