Geografija Rusije in njenih vplivnih območij

Avtor: Jernej Zupančič
Geografija Rusije in njenih vplivnih področij je po zasnovi regionalno- problemska monografija širokega geografskega območja večine nekdanjih držav Ruskega carstva in naslednice Sovjetske zveze, zdaj pa Rusije in držav, ki so na različne načine v njeni vplivni in interesni sferi. Po vsebini se izdvajajo štirje tematski deli: fizično-geografski, zgodovinski, družbeno-geografski in geopolitični. Vseskozi se kot rdeča nit vleče primarna »geografija« Rusije: njena dimenzija, njen prostor. Delo zaključuje še en manj tipičen regionalnogeografski dodatek: geopolitika Rusije. Izr. prof. dr. Jernej Zupančič je avtor univerzitetnih učbenikov Kulturna geografija, Geografija Balkana in njegovega obrobja in Socialna geografija. Predava kulturno, socialno in politično geografijo ter geografijo Balkana in Rusije. V ospredju njegovega raziskovalnega zanimanja so predvsem tematike narodnega vprašanja, manjšin, mednarodnih selitev in diaspore ter kriznih območij.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani