Wie didaktisiere Ich literarische Texte?

Urednik: Dušan Plut
Avtor: Neva Šlibar
V nemščini napisan priročnik je namenjen študentom in učiteljem nemščine. V teoretični okvir razumevanja literarnosti so vpeta praktična navodila, kako izbrati literarna besedila, kako se jih lotiti in jih pripraviti za pouk v razredu. Zato vsebuje knjiga natančen seznam literarnih kompetenc, pregled možnih vaj in nalog ter opozarja tudi na vrzeli, ki se lahko pojavijo pri delu v razredu. Drugi, obsežnejši del priročnika obsega podrobne predloge didaktizacij knjige (letošnjega maturitetnega besedila), dveh pripovedi in številnih pesmi iz seznama za ustni del mature. Dodana so številna priporočila za besedila, ki jih lahko vključimo že zelo zgodaj v pouk nemščine. Publikacija je nastala v okviru Centra za pedagoško izobraževanje FF.

Leto izida: 2011

Zbirka: Center za pedagoško izobraževanje Filozofske fakultete

14. 05. 2024
Oddelek za sociologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani