Odprte brezplačne prijave za Ekonomski vrh v Warwicku (Warwick Economics Summit – WES)

Da bi zagotovili čim večjo udeležbo študentk in študentov Univerze v Ljubljani (UL) na globalni konferenci Ekonomski vrh v Warwicku (Warwick Economics Summit – WES), ki bo potekala prek spleta med 4. in 6. februarjem 2022, je UL postala uradni sponzor konference. Na mednarodnem forumu bodo lahko študenti in študentke vseh smeri poslušali nekatere najbolj cenjene in navdihujoče govorce na svetu. Spletni dogodek bo za vse študente in študentke UL brezplačen.

WES je eden izmed največjih mednarodnih dogodkov, ki ga organizirajo študentke in študenti, kjer priznani gosti in gostje iz politike, gospodarstva, znanosti in družbe razpravljajo o aktualnih globalnih problematikah, pri čemer lahko svoja vprašanja zastavljajo tudi študentke in študenti.

Konferenca presega področje ekonomije in zajema širše področje družbenih ved, vključno z razvojem, politiko, novinarstvom in mednarodnimi odnosi. Prav ta širok pristop in raznolikost ločita WES od drugih dogodkov, saj ostaja aktualen in v skladu z današnjimi širšimi problematikami.

Do zdaj so udeležbo potrdile naslednje govorke in govorci:

• Yuval Noah Harari – zgodovinar, filozof, avtor uspešnic Sapiens in Homo Deus;
  • Vanessa Nakate – aktivistka za podnebno pravičnost;
  • José Manuel Barroso – nekdanji predsednik Evropske komisije;
  • Nadia Calviño –podpredsednica španske vlade;
  • Beatrice Fihn – prejemnica Nobelove nagrade za mir 2017, izvršna direktorica ICAN-a;
  • Irina Bokova – nekdanja generalna direktorica UNESCO;
  • François Villeroy de Galhau – guverner Banke Francije;
  • Lars Peter Hansen – prejemnik Nobelove nagrade 2013 za ekonomske vede;
  • Michael Spence – zaslužni profesor managementa na Univerzi Stanford, prejemnik Nobelove nagrade 2001 za ekonomske vede.

Dogodek je izjemna priložnost za sodelovanje in pridobivanje vpogleda v politiko, ekonomijo, filozofijo, mednarodne odnose, zeleni prehod in druge pomembne teme, ki krojijo svetovno dogajanje.

Več o konferenci si lahko preberete na spletni strani, brezplačno pa se prijavite tukaj (izberete možnost External Delegate Ticket).

Bodite del spremembe. Pridružite se debati.

19. 10. 2020

03. 09. 2020