Pogovor: Jakopičev paviljon in umetnost med obema vojnama

Vabljeni na pogovor z naslovom Jakopičev paviljon in umetnost med obema vojnama, ki bo v torek, 14. 11. 2023, ob 18. uri potekal v Mali galeriji Banke Slovenije.

V pogovoru se bodo posvetili delovanju nekdanjega paviljona in različnim načinom organizacije razstav, prirejenih v njem med obema vojnama. Poleg podrobnejšega vpogleda v delovanje in organiziranje Društva Narodna galerija, ki je vodilo paviljon po letu 1924, se bodo posvetili delovanju umetniških društev in posameznikov, ki so pogosto samostojno organizirali ne le lastne razstave, temveč tudi mednarodne izmenjave s tujimi društvi in posamezniki. O tem in o širšem kontekstu razstav v paviljonu bodo z moderatorjem Miho Valantom govorili strokovnjaki za to obdobje Breda Ilich Klančnik, Andrej Smrekar in Asta Vrečko.

Vabljeni!

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze