Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.

3. in 4. aprila je v okviru predmetov o zgodovini JV Evrope v zgodnjem novem veku s predavanjima Mestne utrdbe zgodnjenovoveške Transilvanije na sočasnih upodobitvah in danes (The urban fortifications of the Early Modern Transylvanian Principality in contemporaneous pictures and today) ter Nekaj vpogledov v zgodnjenovoveško zgodovino Transilvanije: transilvansko gospodarstvo (Some insights into the history of Early Modern Transylvania: The economy of the Transylvanian Principality) gostovala prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi, prodekanja Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani