Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.

3. in 4. aprila je v okviru predmetov o zgodovini JV Evrope v zgodnjem novem veku s predavanjima Mestne utrdbe zgodnjenovoveške Transilvanije na sočasnih upodobitvah in danes (The urban fortifications of the Early Modern Transylvanian Principality in contemporaneous pictures and today) ter Nekaj vpogledov v zgodnjenovoveško zgodovino Transilvanije: transilvansko gospodarstvo (Some insights into the history of Early Modern Transylvania: The economy of the Transylvanian Principality) gostovala prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi, prodekanja Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju.

Prof. dr. Dean Komel - intervju za Ars humano

Prof. dr. Dean Komel (foto: Igor Modic, Delo)

Portugalski jezik je ocean jezikov! / Língua portuguesa é um oceano de línguas!

5. maj je mednarodni dan portugalskega jezika in luzofonske kulture.

Prof. dr. Dean Komel - recenzija knjige

Knjiga v Paralelah smisla je na voljo v knjižnici Oddelka za filozofijo (foto: Ela Taniguchi).