Izr. prof. dr. Matija Črešnar prejel priznanje Konservatorskega društva za prispevek pri ohranitvi in prepoznavnosti štajerske železnodobne arheološke krajine

Izr. prof. dr. Matija Črešnar (foto: Miha Tozon)

Slavnostna podelitev Steletove nagrade in priznanj za leto 2022 je potekala v ponedeljek, 5. 6. 2023, v Narodni galeriji v Ljubljani. Med prejemniki priznanja je tudi izr. prof. dr. Matija Črešnar z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete za prispevek pri ohranitvi in prepoznavnosti štajerske železnodobne arheološke krajine. Kot piše v utemeljitvi, je kot vodilni slovenski partner številnih velikih mednarodnih arheoloških projektov s težiščem raziskav na Štajerskem in Podonavju bistveno pripomogel k strokovnemu in laičnemu prepoznavanju ter raziskovanju tukajšnjih kompleksnih prazgodovinskih arheoloških najdišč in njihove širše okolice (vir: STA).

Iskrene čestitke!

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.