Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete so izšle nove publikacije.

• Eva Boštjančič (ur.): Dobro počutje na delovnem mestu: psihološki pogledi, raziskave in priporočila

V prvem delu knjige želijo avtorice in avtorji opozoriti na vlogo vodij, ki s svojim vedenjem, komunikacijo ter odločitvami pomembno sooblikujejo vzpodbudno delovno okolje. Ne le njihove akcije, že njihova stališča do spodbujanja duševnega zdravja zaposlenih so pomembna. Sledijo poglavja, ki z različnih perspektiv analizirajo dobro počutje, dobrobit, avtentičnost, vitalnost ter zavzetost zaposlenih.

Knjiga je na voljo v Knjigarni FF. Do nje lahko prosto dostopate na portalu E-knjige ZUL

• Chikako Shigemori-Bučar, Andreja Žele: Japonska skladnja za slovensko govoreče (Učbeniki FF)

Učbenik s pregledno predstavitvijo bistvenih skladenjskih kategorij prikazuje temeljno primerjavo med dvema različnima jezikovnima sistemoma, kot sta japonščina in slovenščina. Nastal je iz izkušenj pri poučevanju japonščine za slovensko govoreče na Oddelku za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.

Knjiga je na voljo v Knjigarni FF

•  Andreja Klemenčič, Janja Urbas: Ruska poslovna korespondenca / Русская коммерческая корреспонденция (Učbeniki FF)

Učbenik je namenjen študentom drugostopenjskega magistrskega študijskega programa rusistike. Njegov cilj je usposobiti študente za delo s poslovnimi besedili, tekočo, pravilno poslovno korespondenco v ruščini, prevajanje poslovnih dopisov in pogodb ter ustrezno tolmačenje in sporazumevanje v rusko govorečem poslovnem svetu.

Knjiga je na voljo v Knjigarni FF

Dediščina vonjav v središču strokovne pozornosti: Prof. dr. Mojca Ramšak o kulturnem pomenu vonja

Prof. Ramšak je imela predavanje tudi v Slovanski knjižnici v Ljubljani.

Sodelovanje dr. Zwittra na delavnici Sedanje okoljskozgodovinske raziskave

Dr. Zwitter je predstavil referat Interdisciplinarna okoljska zgodovina travnikov v Vzhodnih Alpah, 1500–1950.