Obisk Egipta v sklopu projekta ISF Filozofske fakultete

Tekom srečanja z generalnim direktorjem Egiptovskega nacionalnega muzeja Alijem Abdelhalimom

Dr. Jan Ciglenečki (Oddelek za filozofijo) in Žiga Smolič (Oddelek za zgodovino) sta se v sklopu projekta ISF Filozofske fakultete tekom junija in julija 2023 mudila v Egiptu. Prvotni namen njunega obiska je zadeval mreženje z Univerzo Ain Shams v Kairu v okviru bodočih sodelovanj in trenutnega vzpostavljanja skupnega magistrskega in doktorskega programa med Univerzo v Ljubljani, Univerzo Ain Shams in Philipps univerzo v Marburgu.

Tekom svojega obiska sta se udeležila dveh konferenc in se srečala s številnimi posamezniki, raziskovalci in predstavniki institucij. Med drugim sta se sestala z Abdelhakimom Abdel Nasserjem, sinom nekdanjega egiptovskega predsednika Gamala Abdela Nasserja, generalnim direktorjem Egitovskega nacionalnega muzeja dr. Alijem Abdelhalimom, generalnim direktorjem Dokumentacijskega centra na Ministrstvu za turizem in antikvitete dr. Hishamom Elleithy-em, nekdanjim direktorjem Ministrstva za antikvitete in nekdanjim dekanom Fakultete za arheologijo na Univerzi Ain Shams dr. Mamdouhom Eldamaty-em, ambasadorjem RS v Egiptu Sašom Podlesnikom in drugimi.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik