Obisk italijanskega veleposlanika

V četrtek, 9. 3. 2023, je Filozofsko fakulteto obiskal italijanski veleposlanik Nj. Eks. Carlo Campanile. Sprejela ga je dekanja prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, spremljale pa so jo lekt. Tiziana Molle, doc. dr. Jana Kenda in izr. prof. dr. Tamara Južnič Mikolič. G. veleposlanik in dekanja sta nagovorila študentke in študente, nato pa je sledil pogovor s sestrama Andro in Tatiano Bucci, ki sta preživeli deportacijo v Auschwitz in sta eni od redkih še živečih prič holokavsta. Pogovor je vodil dr. Matteo Perissinotto, prisotni pa so bili tudi profesorji z Oddelka za prevajalstvo in Oddelka za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.