Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Univerza v Ljubljani (UL) in Univerza v Mariboru (UM) sta bili uspešni na javnem razpisu Evropska noč raziskovalcev in Raziskovalci v šolah 20242025 v sklopu programa Obzorja Evropa, MSCA & Državljani. Gre za projekt Humanistika, to si ti!, ki ga koordinira Filozofska fakulteta UL, in projekt Lažne novice in teorije zarote? Opolnomočimo (se za) znanost! (akronim oooZnanost!), ki ga koordinira UM. Evropska komisija je od 134 prijav za financiranje izbrala 44 projektov ter zanje namenila 15,4 milijona evrov.

Oba projekta smo predstavili na novinarski konferenci, ki je potekala v četrtek, 23. maja 2024, v Rdeči dvorani mestne občine Ljubljana.

Sporočilo za javnost si lahko preberete tu.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.