Strokovna ekskurzija Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo

Fotografija: Na gradu Cmurek, avtorica: doc. dr. Sarah Lunaček Brumen, arhiv: dokumentacija Oddelka

V sredo, 8. 6. 2022, smo se sodelavci in sodelavke Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo odpravili na strokovno ekskurzijo, ki smo jo poimenovali Jožetova rajža.

Pot nas je vodila v Slovenske gorice, na grad Cmurek, kjer smo si ogledali Muzej norosti. Naša alumna Barbara Kotnik nam je s pripovedmi, ki jih je zbrala tekom svojih raziskovanj, razgrinjala (težke) vpoglede v preteklost gradu in procese institucionalizacije v Sloveniji. Ogledali smo si razstavo, ki so jo izr. prof. dr. Jože Hudales (po katerem smo poimenovali ekskurzijo) in naši študenti, v okviru terenskih vaj, postavili pred kratkim.

V popoldanskem času pa smo se s prof. dr. Rajkom Muršičem sprehodili po stopinjah njegove doktorske raziskave (o kateri lahko prebirate tudi v publikaciji Trate vaše in naše mladosti). Rajžo smo sklenili z ogledom Methansove hiše, kjer nam je zbiralec Leopold Methans razkazal svojo etnološko zbirko in pripovedoval o lokalnih navadah, zanimivostih in predmetih.

31. 01. 2023

Skupina 18 univerzitetnih učiteljev iz Butana na obisku na Univerzi v Ljubljani

30. 01. 2023

Svečana podelitev nazivov redna profesorica in redni profesor Univerze v Ljubljani