Uspešno zaključen dogodek ob Mesecu prostora 2020

Mesec prostora na Oddelku za geografijo

V sredo, 21. oktobra 2020, so na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete izvedli odmeven spletni dogodek ob Mesecu prostora z naslovom Geografski pogledi na razvrednoten prostor v Sloveniji. Tradicionalnega strokovnega srečanja, ki je letos naslavljalo trajnostni prostorski razvoj, se je udeležilo več kot 80 udeležencev: predstavniki občin in regionalnih razvojnih agencij, odločevalci različnih državnih organov, raziskovalci in študenti. Dogodek se smiselno povezuje z zaključenim projektom ažuriranja nacionalne baze razvrednotenih območij, ki ga na Oddelku zaključujejo jeseni 2020.

Foto: Nejc Bobovnik

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)