Cepljenje - klopni meningoencefalitis

Vabimo vas na cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu. Cepljenje se izvaja na podlagi 1. odstavka 25. člena Zakona o nalezljivih boleznih in na njegovi podlagi izdanega Pravilnika o določitvi Programa cepljenja in zaščite z zdravili, ki določa, da je cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu za študente, ki so pri praktičnih vajah izpostavljeni nevarnosti okužbe, obvezno. Do brezplačnega cepljenja so upravičeni študenti do dopolnjenega 26. leta starosti oziroma do konca študijskega leta, v katerem dopolnijo 26 let.

Študente 1. letnikov prve in druge stopnje študijskih programov Arheologija, Geografija, Etnologija in kulturna antropologija, Umetnostna zgodovina in KREOL vabimo, da se ZANESLJIVO udeležijo cepljenja, ki  ga je treba opraviti za udeležbo na terenskih vajah in je nujno tudi kasneje za zaposlitev.

Cepljenje za študente 1. letnika bomo izvedli  23. 10. in 24. 10. ter 6. 11. in 7. 11. 2024.

Cepljenje bo potekalo v prostorih Zdravstvenega doma za študente, Aškerčeva cesta 4.

S seboj prinesite:
- kartico zdravstvenega zavarovanja
- potrdilo o vpisu
- cepilno knjižico z vpisi vseh do sedaj opravljenih cepljenj proti klopnemu meningoencefalitisu.

Za cepljenje morate biti popolnoma zdravi.

Naročanje
Na cepljenje se je potrebno naročiti. Naročite se po navodilih preko vabila v sistemu VIS, ki je povezan z aplikacijo doZdravnika (prosimo, da se dosledno držite navodil za naročanje od začetka do konca, saj v nasprotnem primeru na fakulteti ne bodo prejeli obvestila, da ste opravili cepljenje).

V vašem VISu izberite Moji podatki / doZdravnika ter sledite navodilom, ki so na voljo oziroma si postopek lahko ogledate tudi na povezavi: Navodila

Oddelek za psihologijo

Sprememba GU Lara Oblak

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko