Katalog prostovoljskih priložnosti za mlade v študijskem letu 2022/23

Slovenska filantropija - Združenje za promocijo prostovoljstva, skupaj s članicami Slovenske mreže prostovoljskih organizacij smo tudi letos pripravili Katalog prostovoljskih aktivnosti za mlade. V njem so predstavljena različna prostovoljska dela, pri katerih je pomoč mladih prostovoljcev še posebej dobrodošla.

Marsikdaj so ravno mladi ljudje kot statistično manj ogrožena skupina v epidemiji covid-19 pomagali pri izvedbi programov - lajšali so stiske osamljenim starejšim in tudi sovrstnikom, ki so se znašli v učnih težavah. Za mlade se je tako prostovoljstvo izkazalo kot velika priložnost za učenje solidarnosti in način vključevanja v skupnost, kar je, kot je začela opozarjati stroka, tudi eden izmed pogojev za dobro duševno zdravje.

V katalogu zbrane aktivnosti lahko opravljajo tudi mladoletni – ta prostovoljska dela so označena z zelenimi rokicami, z znakom Mladim prostovoljcem prijazna organizacija. Ta naziv pomeni, da za prostovoljce poskrbijo usposobljeni mentorji, ki mlade uvedejo v delo, jih pri tem spremljajo, spodbujajo in jim zagotavljajo varne pogoje za delo. Aktivnostim smo dodali še modri znak – ta označuje prostovoljska dela z medgeneracijskimi aktivnostmi.

Tudi osnovnošolci, srednješolci in študentje ste lahko prostovoljci.

Tudi mladi lahko polepšate življenje tistim, ki potrebujejo pomoč.

Tudi vi lahko prispevate k ohranjanju narave, popravljanju krivic, prizadevanju za bolj pravično družbo.

Tudi vi lahko pomagate.

Obstaja samo en pogoj:

DA TI JE MAR, DA TI NI VSEENO.

Sporočajo s Filantropije.

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav izbirnih predmetov

Sprememba GU Mojca Ilc Klun