Oddelek za umetnostno zgodovino

MAO debata I GRAD → skrb, prenova, raba

Pogovor / 23. 10. 2024 / 18:00

V zadnjem tednu razstave GRAD → koncepti, predmeti, prostori organiziramo posvet o izzivih, ki jih prinašajo vzdrževanje, obnove in prenove grajskih stavb. Kako, kaj in zakaj ohranjati in prenavljati so ob vrsti recentno zaključenih projektov obnov gradov aktualna vprašanja, hkrati pa se z njimi spopada tudi sam muzej, ki gostuje v prostorih delno prenovljenega fužinskega gradu. Tako kot razstava, ki v prepletene plasti grajske zgodovine umešča aktualne razmisleke, bodo vabljeni strokovnjaki in ostali deležniki skozi že preizkušene pristope razmišljali o tem, kako se prenove grajskih stavb lotiti v prihodnosti, kakšne izzive, možnosti ali omejitve prinašajo različni modeli.

Z nami bodo:

Moderatorka: dr. Martina Malešič, kustosinja MAO

1. Špela Spanžel, generalna direktorica, Direktorat za kulturno dediščino, Ministrstvo za kulturo
  2. izr. prof. dr. Igor Sapač, arhitekt, umetnostni zgodovinar, kastelolog, Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, Univerza v Mariboru
  3. doc. Mitja Zorc, arhitekt, Fakulteta za arhitekturo, Univerza v Ljubljani
  4. dr. Jasna Fakin Bajec, etnologinja, ZRC SAZU in Fakulteta za humanistiko, Univerza v Novi Gorici
  5. prof. Maruša Zorec, arhitektka, Fakulteta za arhitekturo, Univerza v Ljubljani

Oddelek za psihologijo

Sprememba GU Lara Oblak

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Knjižnica dan pred praznikom, v sredo, 30. 10. 2024