Mischa Kuball v Moderni galeriji (30. 5. 2024)

Svetloba, razsvetljenje in druga draženja: Umetniške intervencije v javnih prostorih

Goethe-Institut Ljubljana in Moderna galerija (MG) v četrtek, 30. maja 2024, ob 19. uri vljudno vabita na predavanje düsseldorfskega svetlobnega in konceptualnega umetnika Mische Kuballa z naslovom "Svetloba, razsvetljenje in druga draženja": umetniške intervencije v javnih prostorih oz. 'Light, enlightenment and other irritations': artistic interventions in public spaces.

Predavanje v angleškem jeziku bo potekalo v Avditoriju Moderne galerije. Kuballov majski obisk je del praznovanj ob 300. obletnici Kantovega rojstva in 20. obletnici obstoja Goethe-Instituta v Sloveniji, ki se bodo z umetnikom nadaljevala še jeseni.

Več informacij o dogodku in gostu najdete na spletni strani Goethe-Instituta Ljubljana.

Vstop je prost – prisrčno vabljeni!

Herzlich eingeladen! (-> DE)

Oddelek za arheologijo

Prof. dr. Mihael Budja - dodaten izpitni rok 2. 7. 2024