Nagrada Goncourt

Že peto leto poteka projekt »Nagrada Goncourt po izbiri slovenskih študentov«. Okrog 35 študentov Filozofske fakultete z zadostnim znanjem francoščine in navdušenjem nad leposlovjem bere v izvirniku zadnjo selekcijo,

ki jo je za nagrajevanje najboljšega lanskega romana sestavila prestižna pariška Académie Goncourt, fundacija, ki je bila v ta namen ustanovljena po smrti literatov bratov Goncourt.

Štirje romani so v igri, en sam je nagrajen in po razglasitvi nagrade preveden v slovenščino ter objavljen pri Mladinski knjigi.

Letos si lahko ogledate na YouTubu razpravo v francoskem jeziku med študenti, ki so glasovali za različne romane iz selekcije:

Lahko tudi spremljate na spletni strani Francoskega inštituta razglasitev nagrade (v živo 3.6. ob 17. uri ali naknadno):

Tako boste izvedeli, katero knjigo so si študentje izbrali in boste kmalu našli v slovenščini na policah slovenskih knjigarn.

Dobrodošli k ogledu!

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Mednarodna pisarna

Novičnik zveze EUTOPIA