Vabilo k sodelovanju na hekatonu Plečnikova Ljubljana

V Plečnikovi hiši, v petek, 5. in soboto, 6. aprila 2024 organizirajo hekaton Plečnikova Ljubljana za mlade ustvarjalce, s ciljem razviti inovativne in interaktivne rešitve za dopolnitev stalne muzejske razstave v Plečnikovi hiši, in sicer v delu, ki se osredotoča na Plečnikovo Ljubljano. Z idejami želijo obogatiti obiskovalčevo izkušnjo ter poglobiti razumevanje Plečnikove dediščine in ustvariti še boljšo izkušnjo obiskovalca / kulturnega turista. Na hekaton vabijo študente, mlade kreativne ustvarjalce, arhitekte, razvijalce aplikacij, oblikovalce, zgodovinarje, umetnostne zgodovinarje, tekstopisce, interprete, umetnike, študente turističnih smeri, muzeologe in druge posameznike, ki jih zanimajo Plečnikova dediščina, muzejska interpretacija in uporaba novih tehnologij (starostna omejitev: 18–35 let).

Najboljšo predstavitev / koncept pa bodo nagradili z denarno nagrado v skupni višini 800 EUR. Prijave zbirajo do 29. marca 2024.

V tekmovanju bodo lahko sodelovale največ štiri ekipe.

Sprememba GU Olga Markič

Vabilo na 17. Pohod humanosti

Povabilo k sodelovanju pri izobraževalno-mentorskem programu Kreativni inkubator

Povabilo k oddaji predlogov za spletni katalog linije priložnostnih daril Republike Slovenije pod okriljem blagovne znamke Made in Slovenia