Vabilo k sodelovanju na konferenci Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika - JTDH 2022

Vabljeni k oddaji prispevkov na konferenco Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika - JTDH 2022. Konferenco organizirajo Slovensko društvo za jezikovne tehnologije, CLARIN.SI, DARIAH-SI in Center za jezikovne vire in tehnologije UL. Konferenca bo potekala 15. in 16. septembra 2022 na Inštitutu za novejšo zgodovino. V primeru poslabšanih epidemioloških razmer bo konferenca potekala virtualno.

Konferenca je tematsko široka in vabi raziskovalce, ki delujejo v različnih disciplinah in metodoloških okvirih. Vabimo prispevke z naslednjih področij:

- govorne in druge eno- in večjezične jezikovne tehnologije

- digitalno jezikoslovje: prevodoslovje, korpusno jezikoslovje, leksikologija in leksikografija, standardizacija

- digitalna humanistika in zgodovinopisje, etnologija, muzikologija, kulturna dediščina, umetnost ter arheologija

- digitalna humanistika v izobraževanju in digitalna publicistika

Dobrodošli so prispevki, ki predstavljajo smernice, raziskave, dobre prakse, projekte in rezultate na teh področjih. V sklopu konference predvidevamo tudi vabljena predavanja, študentsko sekcijo ter panel o aktualnih temah, povezanih s konferenco.

Vabimo tako prispevke v obliki razširjenih povzetkov (2 do 4 strani) kot polnih člankov (6 do 8 strani). Ravno tako sprejemamo prispevke za študentsko sekcijo (6-8 strani), kjer pa morajo vsi avtorji biti do- ali podiplomski študenti. Najboljši študentski prispevek bo nagrajen. Podrobna navodila za prispevke so dostopna na spletni strani konference.

Pomembni datumi:

- 30. 5. 2022 podaljšani rok za oddajo prispevkov in povzetkov

- 30. 06. 2022 obvestilo o sprejetju prispevka

- 15. 08. 2022 oddaja končnega prispevka

- 15. in 16. 09. 2022 konferenca

Najava razpisa za delovno mesto asistenta na Oddelku

Službena odsotnost izr. prof. dr. Bartulović

Na Gimnaziji Moste iščejo profesorja_ico slovenščine

Osrednja humanistična knjižnica

Podatkovne objave v odprti znanosti, Zoom, 4. 4. 2024, ob 10:30 (projekt SPOZNAJ)

Govorilne ure - dr. Sašo Jerše