Delavnica Ženska delovna sila: pionirski raziskovalni pristopi k zgodovini spola in dela

Vabljeni na delavnico »Ženska delovna sila: pionirski raziskovalni pristopi k zgodovini spola in dela ([WO] MENPOWER! Frontier research approaches in gender and labour histories«), ki bo potekala 13. in 14. maja 2021 prek Zooma (ID: 942 1899 6256). Delavnica namerava osvetliti različne značilne epistemološke vidike, ki so značilni za sodobno preučevanje zgodovine spola in dela. Prispevki se bodo osredotočali na najbolj inovativne in izvirne metodološke pristope, kot so intersekcionalnost, antropologija, ekonomija, ustna zgodovina, podatkovna znanost, mikroprostorska in javna zgodovina. Razprava se bo posebej osredotočala na položaj na Zgornjem Jadranu. Dogodek je odprt za javnost in bo potekal v angleščini.

Delavnica je organizirana v okviru projekta MSCA-IF 2019 »'We can do it!' Women in the Between: transitions in the labor market in Upper Adriatic after the two World Wars in an intersectional perspective«(kratica: WeCanIt; sporazum o dodelitvi sredstev št. 894257).

19. 10. 2020

03. 09. 2020